Zadzwoń do nas Napisz wiadomość

Bezpieczeństwo w magazynie

Bezpieczeństwo w magazynie

Jak zwiększyć bezpieczeństwo na hali magazynowej?

Czynności wykonywane w magazynach są bardzo złożone i wymagają sprawdzonych i mocnych zabezpieczeń. Wzmożony ruch pracowników oraz użycie specjalistycznych urządzeń typu wózki elektryczne czy wózki widłowe może doprowadzić do wypadków czy zderzeń, uszkadzając infrastrukturę hali oraz różne elementy, które się tam znajdują. Infrastruktura magazynowa jest bardzo złożona, i odpowiada za składowanie bardzo wartościowych dla przedsiębiorstwa zasobów.  Jednym z najlepiej sprawdzających się zabezpieczeń hal, magazynów czy innych powierzchni są odbojnice.
Odpowiadają za ochronę złożonych konstrukcji takich jak regały magazynowe, stanowiska maszyn  i miejsca, w  których najczęściej poruszają się ludzie. Odbojnice powinny być wytrzymałe, łatwe w montażu i demontażu, w ramach ewentualnych prac naprawczych. Każdy magazyn jest inny i posiada różne wymogi bezpieczeństwa.
Z tego względu nasza firma GTECH tworzy odbojnice przemysłowe na każdą ewentualność. Dla zabezpieczenia dróg komunikacyjnych stosuje się barierki techniczne, aby uniknąć
wypadków w miejscach, gdzie poruszają się pracownicy czy wózki widłowe. Istotne elementy przy bramach wjazdowych zabezpiecza się odbojnicami słupkowymi. Ważnym aspektem zapewnienia bezpieczeństwa na halach magazynowych, jest odpowiednie zabezpieczenie kluczowych elementów konstrukcyjnych hali takich jak betonowe filary – w tym przypadku stosujemy wytrzymałe odbojnice różnoramienne i równoramienne, lub odbojnice U-2, U-3 i U-4, które otaczają obiekt ze strony wymagającej ochrony.
Stosowanie odbojnic przemysłowych to pierwszy krok w przeciwdziałaniu wypadkom i ograniczenie szansy na utratę cennych zasobów. Nie tylko zabezpieczają przed mechanicznymi uszkodzeniami, ale także zwiększają bezpieczeństwo pracowników.

Nie wiesz jakie zabezpieczenia dobrać?
Skontaktuj się z nami tutaj lub sprawdź nasz katalog odbojnic

odbojnice zabezpieczające betonowy filar
Odbojnice słupkowe